مقدمه : به طور کلی در دنیای عکاسی ، ما با عکس های مختلفی روبرو می شویم که دانستن اینکه یک عکس در کدام گروه قرار میگیرد ، دانش عکاسی ما را بالا می برد . من لیستی از 60 نوع مختلف عکس تهیه کردم که شما می توانید خود را با هر سبک عکاسی آشنا کنید .


1- حیات وحش

( Wildlife photography )

عکاسی از حیات وحش مربوط به مستندسازی حیوانات در زیستگاه های طبیعی آنهاست . در این سبک تجهیزات تخصصی مانند لنز های تله فوتو ضروری هستند.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این سبک بر روی اینجا کلیک کنید .

2- عروسی

 (wedding photography)

عکاسی عروسی شامل کلیه فعالیتهای مربوط به عروسی می باشد. این عکاسی سبک های دیگر عکاسی را نیز در بر می گیرد که شامل : عکاسی پرتره ، عکاسی خانوادگی ، عکاسی هوایی ، عکاسی نمایشی ، عکاسی سیاه و سفید . در این عکاسی لنز های متنوعی از قیمت 200$ تا 2000$ وجود دارد و همچنین شما در این سبک می توانید هر کدام از اعضایی که در جشن عروسی هستند را در قابی که توسط شما همانند یک صحنه جذاب از عروسی را به تصویر بکشید .

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این سبک بر روی اینجا کلیک کنید .

3- عکاسی اکتشافی شهری

 (Urban Exploration photography)

عکاسی اکتشافی شهری یا عکاسی urbex با هدف عکاسی از مکان های متروکه و خلوت شهری انجام می شود. این ژانر به دلیل ماهیت قانونی و مبهمی که دارد به شدت هیجان انگیز است و تحقیقات در رابطه با این ژانر بسیار حیاتی می باشد.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .4- عکاسی جنگ

(war photography)

این ژانر شامل عکس گرفتن از درگیری های مسلحانه و تاثیرات آنها بر اماکن و مردم است. عکاسی در این ژانر می تواند نوعی عکاسی مستند و خبری نیز بشمار آید و تصاویر خروجی نیز می تواند در سر مقالات و تیتر ها استفاده شود .

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

5- عکاسی تایم لپس

(Time-Lapse photography)

عکاسی با گذشت زمان (تایم لپس) یک توالی از تصاویر در همان صحنه است . هدف نمایش صحنه در حالت نوسان که معمولا در طول یک شبانه روز است. این تصاویر کلیه تغییرات در یک صحنه را از طریق فیلم ایجاد شده نشان می دهند.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .6- عکاسی مسافرتی

(Travel photography)

 عکاسی مسافرتی با استفاده از عکاسی ، یک منطقه یا مکان را مستند می کند که شامل عکس های پرتره ، مناظر ، خیابان و عکس شب است. نشنال جئوگرافیک (National Geographic) و عکاسان حرفه ایی مانند Steve McCurry این ژانر را مشهور کردند . آنها از هر دو نوع عکس رنگی و سیاه و سفید استفاده میکنند .

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .7- عکاسی زوایه دار - مدرج - شیب دار

 (Tilt-Shift photography)

می توانید در عکاسی tilt-shift از دوربین های Larg-Fromat استفاده کنید . در این ژانر Focal plane از film planes مستقل است. شما می توانید تمرکز عکاسی را نه تنها به صورت افقی بلکه به صورت عمودی  تغییر دهید . همچنین خطاهای اختلاف منظر موجود در عکاسی از ساختمان ها را حذف میکند. این ژانر می تواند بسیار خلاقانه باشد . از یک نقطه با برتری بالا ، می توانید ساختمان ها را به یک دهکده با الگوی کوچک تبدیل کنید .

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

8- عکاسی استوک

(Stock photography)

عکاسی استوک یکی از سریعترین ایده های کسب وکار عکاسی با سرعت بالا در خارج است . عکاسان این ژانر برای وبسایتهایی که تصاویر خود را برای آنها به فروش می رسانند ، تصاویر را ظبط می کنند . شرکت ها ، عکاسان و وبلاگ نویسان این تصاویر را برای استفاده در سایت خود خریداری می کنند . این روش ارزان تر از آن است که خودتان عکس بگیرید.این عکاسی یک ژانر همه جانبه است که شامل پرتره ها ، عروسی ها ، عکس های تبلیغاتی و مناظر می شود . هر چیزی که قابل فروش است در وبسایتهای عکاسی استوک قابل یافتن است .

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .9- عکاسی خیابانی

(Street photography)

عکاسی خیابانی به تصاویر گرفته شده از خیابان ها و یا خارج از خیابان اطلاق می شود. نگاه به زندگی روزمره مردم در اماکن مراکز عمومی هدف این ژانر عکاسی است . اگر مکان اصلی یک مکان شهری یا محلی باشد ، به عنوان عکاسی شهری نیز شناخته می شود . این ژانر عکاسی پرتره ، معماری و عکاسی کاندید را نیز در بر میگیرد.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .10- عکاسی طبیعت خاموش یا اشیاء بی جان

(Still-Life photography)

عملی برای عکاسی از اشیاء بی جان برای ایجاد یک صحنه جذاب است .عکاسی از غذا ، گل یا محصول نمونه ای از این نوع عکاسی به شمار می آید .

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .11- عکاسی ورزشی

(Sports photography)

عکاسی ورزشی عمل عکاسی از انواع ورزش ها مانند ورزش های پرسرعت (مسابقات اتومبیلرانی و نمایش هوایی) یا عکاسی با آرامش بیشتر (عکاسی یوگا) می باشد. این نکته را هم باید دانست که ورزش های مختلف بر اساس شرایطی که دارند تجهیزات مختلف همچون دوربین ، لنز ها ، تنظیمات و تکنیک های مختلفی را نیاز خواهند داشت.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .12- عکاسی از مناظر دریا

(Seascape Photography)

عکاسی دریا یا عکاسی اقیانوس به نوعی می توان گفت که ژانر عکاسی landscape است. در این عکاسی ، تمرکز اصلی دریا یا اقیانوس می باشد ولی موارد دیگر  همچون قایق ها ، جزایر یا  صخره ها نیز می توانند در این ژانر قرار گیرند. عکاسی ساحلی نیز در این ژانر گنجانده شده است.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .13- عکاسی رسانه های اجتماعی

(Social Media Photography)

عکاسی از رسانه های اجتماعی عملی برای به اشتراک گذاری تصاویر شما در پلتفورم رسانه های اجتماعی است. این عکس ها شامل اما منحصر به فقط اینستاگرام و فیس بوک نیستند. این تصاویر می توانند برای مقالات ، عکاسی اشیاء بی جان یا عکاسی فشن باشند .  آنها همچنین می توانند بخشی از مبارزات تجاری باشند. همه ژانرهای عکاسی این ظرفیت را دارند که بتوانند تصاویری از عکاسی در رسانه های اجتماعی باشند.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .۱۴- عکاسی علمی

(Scientific Photography)

عکاسی علمی به عنوان یک زمینه خلاق نیست بلکه  یک روش ثبت و ظبط است. این نوع عکاسی می تواند اکتشافات جدیدی را ثبت کند.  همچنین می تواند بدن انسان را به صورت انتزاعی نشان دهند. این ژانر همه جانبه است و می تواند از پرتره گرفته تا تصاویر ماکرو از سلول ها متفاوت باشد. این یک رشته تخصصی است و توانایی فنی در این ژانر مهمتر از عنصر خلاق است.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .۱۵- عکاسی محصول

(Product Photography)

این شاخه از عکاسی تجاری ، اشیاء را برای استفاده در تبلیغات ضبط می کند. عکس های محصول را می توانید در کاتالوگ ها و بروشورها یا به صورت آنلاین پیدا کنید. عکاسی محصولات شامل عکاسی جواهرات و تصاویر مواد غذایی نیز می شود.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .۱۶-  عکاسی  املاک و مستغلات

(Real Estate Photography)

 عکاسی  املاک و مستغلات برای خرید و معامله یک ملک هم از نظر تجاری یا برای سرمقالات مورد استفاده قرار می گیرد. در این ژانر تکنیک های نورپردازی و استفاده از لوازم دوربین بسیار مهم است. این ژانر شامل عکاسی داخلی است یعنی  فقط داخل خانه را ثبت می کنیم.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۱۷- عکاسی منشوری

(Prism Photography)

عکاسی منشوری تقریباً شبیه به عکاسی توپ بلوری (crystal ball photography) است. شما از طریق یک عنصر شیشه ای منشوری به ثبت عکس می پردازید.این ژانر یک بافت در کنار تصویر شما ایجاد می کند ، مناطقی را که در عکس کسل کننده به نظر هستند را جذاب جلوه می دهد.

 برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .۱۸- عکاسی پرتره

(Portrait Photography)

عکاسی پرتره عمل عکاسی از مردم است. در این ژانر ، به بیان و ویژگیهای فیزیکی انسان ها می پردازیم که شامل عکسهای self-portraits و silhouettes می شود .

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .۱۹- عکاسی و دستکاری عکس

(Photo Manipulation Photography)

عکاسی با ژانر دستکاری در عکس که در این ژلنر همه ی کار ها در  نرم افزار ویرایش عکس انجام می شود. عکاسان می توانند چند عکس بگیرند و سپس در Adobe Photoshop آنها را دستکاری کنند. برای تاریک شدن و روشن شدن مناطق زمان لازم است و از تنظیمات دیگری نیز استفاده می شود تا قسمت هایی از صحنه ها پاپ شوند. عکاس می تواند یک دنیای خیالی ایجاد کند ، چیزی که بینندگان هرگز امثال آن را ندیده اند.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .۲۰- عکاسی خبری

(Photojournalism)

عکاسی خبری اقدام به اطلاع رسانی اخبار با استفاده از تصاویر عکاسی است. استفاده اصلی از این تصاویر در مجلات ، با استفاده از یک بستر تحریریه است. این عکس ها همچنین می توانند ترکیبی از تصاویر اشیاء بی جان ، عکاسی کاندید (بی پرده) ، مستند و جنگ باشند. سفرها ، خیابانها ، پرتره ها و ژانرهای معماری معبرهایی هستند تا امکان عکاسی خبری فراهم شود.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .۲۱- عکاسی حیوانات خانگی

(Pet Photography)

عمل عکاسی از حیوانات خانگی به روش پرتره است. نمونه هایی از این موارد می تواند شامل عکس گرفتن از گربه ها ، پرندگان یا اسب ها باشد.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .۲۲- عکاسی پانوراما

(Panorama Photography)

عکسبرداری پانوراما حاصل عکسی است که نمای وسیعی را نشان می دهد. عکاس می تواند این کار را از بسیاری جهات انجام دهد یا از تلفن همراه خود برای ضبط پانوراما استفاده کند یا می توانید بسیاری از تصاویر را با هم ترکیب کند . با استفاده از لنزهای با زاویه دید عریض ، هرگونه اعوجاج ورودی صحنه را می توانید متوقف کنید. سپس شما می توانید تا 360 درجه صحنه خود را نشان دهید.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۲۳- عکاسی در شب

(Night Photography)

عکاسی در شب به کلیه ی عکس های گرفته شده در هنگام شب اشاره دارد. برای ضبط صحنه های کم نور باید از تنظیمات ، تکنیک ها و تجهیزات مختلف دوربین استفاده کنید. عکس های این ژانر می توانند ترکیبی از long-exposures و time-lapses  باشند. عکاسی اختر  (Astrophotography) همچنین با تخصص هایی مانند نورپردازی و عکاسی مارپیچی در این ژانر امکان پذیر است.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .۲۴- عکاسی مولتی اکسپوژر

(Multiple Exposure)

این ژانر عکس ها در دهه گذشته به عنوان یک موضوع عکاسی خلاق ، دوباره به بازار برگشته اند. عکاس ، تصاویر را درون دوربین یا با نرم افزار ویرایش لایه بندی می کند. در اینجا شما می توانید دو (یا بیشتر) صحنه در یک تصویر ، پر از لبه با جزئیات داشته باشید. شما می توانید از روشهای دیجیتالی یا آنالوگ با استفاده از تکنیک لایه بندی منفی یا رفتن به یک شات از قبل گرفته شده استفاده کنید.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .۲۵- عکاسی نوزادان

(Newborn Photography)

عمل عکاسی از  نوزاد تازه متولد شده را گویند . این عکس ها می توانند با یا بدون سایر اعضای خانواده باشند.این ژانر عکاسی یکی از تنها انواع عکاسی است که در آن ایمنی عنصر شماره یک است. عکاس سلامتی ، ایمنی و آسایش را در این نوع عکس ها به تصویر می کشد.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .۲۶- عکاسی مینیمالیستی

(Minimalist Photography)

عکاسی مینیمالیستی با استفاده از کمترین عناصر بصری صحنه را ثبت می کند. این نوع از اجزای عکاسی می تواند شامل رنگ ، بافت ، خطوط و اشکال باشد.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .۲۷- موبایلگرافی یا عکاسی موبایل

(Mobile Photography)

عکاسی موبایل یا عکاسی تلفن هوشمند (smartphone photography) به کلیه عکسهای ثبت شده با استفاده از تلفن همراه شما اشاره دارد و منظورمان همه نوع ژانر عکاسی که با گوشی موبایل گرفته شده می باشد. از مد تا مواد غذایی تا کلان ، تلفن شما ابزاری متنوع است.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .۲۸- عکاسی راه شیری

(Milky Way Photography)

عکاسی راه شیری به عکاسی از کهکشان راه شیری اشاره دارد. در اینجا ، ما از دوربینی استفاده می کنیم که در شرایط کم نور کار می کند در حالی که به ما امکان می دهد وضوح تصویر بالایی را حفظ کند. همچنین یک ترفند برای جدا کردن مناظر در پیش زمینه این تصاویر است.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .۲۹- عکاسی ماکرو

(Macro Photography)

عکاسی ماکرو به عکاسی از موضوعات کوچک از نزدیک اشاره دارد. در اینجا از لنزهای تخصصی و تجهیزات عکاسی استفاده می کنیم. یک تصویر کلان واقعی از بزرگنمایی موضوعی ، بزرگتر از نسبت 1: 1 ناشی می شود. محبوب ترین موضوعات کلان حشرات و گل ها هستند اما بسیار فراتر از آن نیز وجود دارد.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۳۰- عکاسی از سبک زندگی

(Lifestyle Photography)

عکاسی از سبک زندگی ژانری است که هدف آن جذب افراد در شرایط واقعی است. این عکس ها به جای نشان دادن یک مجموعه مشخص روایت کننده ی  یک داستان هستند.این تصاویر غالباً به اندازه یک شات مد به صحنه می روند. این عکس ها صحنه ها و مواردی را برای استفاده در سرمقاله یا به شکل تجاری نشان می دهند. در اینجا ، ما این نوع سوژه های عکاسی را به روشی طبیعی تر و باورپذیرتر ارائه می دهیم.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .۳۱- عکاسی با نوردهی طولانی یا لانگ اکسپوژر  

(Long Exposure Photography)

عکاسی با نوردهی طولانی یعنی ثبت صحنه با تنظیم سرعت شاتر طولانی است. این به شما امکان می دهد تا عناصر ثابت را در هنگام تار شدن یا مبهم بودن عناصر متحرک ثبت کنید. این نوع عکاسی در طول روز یا شب امکان پذیر است.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۳۲- عکاسی لند اسکیپ یا عکاسی از مناظر طبیعی

(Landscape Photography)

عکاسی Landscape تصرف و به تصویر کشیدن طبیعت است. این نوع عکس ها می توانند نمایی ساختگی توسط انسان یا اختلالات موجود در حوزه طبیعت واقعی باشند که شامل درختان ، طبیعت ، بیابان ها و سواحل می باشد. عکاسان این ژانر در فصول خاص برای عکاسی (بهار ، تابستان ، پاییز ، زمستان) به فضای بیرون از خانه تمرکز می کنند. غروب خورشید و حتی عکاسی در شب نیز در این ژانر محبوب است.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۳۳-عکاسی وابسته به حرکت یا کینتیک

(Kinetic Photography)

 همه چیز در این ژانر عکاسی به حرکت مربوط است. موضوعی ندارد این دوربین شماستکه نقش آفرینی میکند. حرکت دوربین در حین شات کردن صحنه می تواند تصویری جالب و خلاقانه ارائه دهد. حرکت عمدی دوربین (Intentional Camera Movement=ICM) و پرتاب آن رو به بالا برای تصاویر long exposure یکی از موارد جالب در این نوع ژانر عکاسی می باشد.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۳۴-عکاسی درونی یا خانگی

(Indoor Photography)

عكسبرداری درونی به تصاویری كه درون یک محیط بسته گرفته شده است اشاره دارد. در اینجا ، عکاس برای کمک به کمبود نور محیط باید از تنظیمات دوربین یا لوازم نورپردازی استفاده کند. عکاسی درونی مانند عکاسی interior است. این عکس ها بدون هدف ویژه برای مطبوعات یا تجاری تهیه می شوند.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۳۵-عکاسی مادون قرمز

(Infrared Photography)

عکاسی مادون قرمز به تصویری اطلاق می شود که بر اهمیت مهار پرتو های مادون قرمز تاکید دارد.این نوع عکاسی می تواند با عکاسی آنالوگ یا دیجیتال صورت گیرد. پرتو مادون قرمز از طریق سنسور دوربین عبور می کند و دیگر نورهای مرئی را مسدود می کند.برای این نوع عکس ها به فیلتر نیاز خواهید داشت. یا می توانید با استفاده از نرم افزار پس از پردازش آن را ایجاد کنید.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۳۶-عکاسی HDR

(High Dynamic Range Photography)

عکاسی High Dynamic Range یا HDR گرایش جدیدی برای دهه گذشته بوده است. این روندی بود که بسیاری از عکاسان فیلم در چاپ تصاویر خود از آن استفاده کردند. با عکاسی دیجیتال ، شما 3،5،7 یا حتی 9 تصویر را در طیف وسیعی از نورهای مختلف قرار می دهید. ایده این است که با دوختن آنها در کنار یکدیگر ، در نکات برجسته و سایه های صحنه خود جزئیاتی به دست می آورید.این کاری است که می توانید در Adobe Photoshop ، Lightroom و تعدادی دیگر از برنامه های ویرایش انجام دهید.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۳۷-عکاسی (زمان-وقت) ساعت طلایی

(Golden Hour Photography)

عکاسی (زمان-وقت) ساعت طلایی به ساعت قبل از غروب آفتاب و یک ساعت بعد از طلوع آفتاب اشاره دارد. این زمانی است که خورشید در پایین ترین نقطه خود در آسمان قرار دارد. نور خورشید مانند سایر اوقات روز خشن نیست و لحن گرمی به تصویر می بخشد.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۳۸-عکاسی هد شات

(Head Shot Photography)

عکاسی Head shot ژانری مانند عکاسی پرتره است. تفاوت اینجاست که عکاس فقط برای عکس گرفتن از سر عمل عکاسی را انجام می دهد.Head shot یک شات معمولی از سر و نیم تنه است. اما می تواند تا آنجا پیش برود بازو و دستان سوژه نیز دیده شود. تصاویر  در این ژانر برای استفاده حرفه ای ، اهداف آنلاین یا برای بازیگران گرفته می شود.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۳۹-عکاسی گلامور (پر زرق و برق)

(Glamour Photography)

عکاسی گلامور (پر زرق و برق) مانند عکاسی پرتره است که معمولاً از سوژه های زن در این عکاسی استفاده می شود. عکاسی Boudoir نزدیکترین ژانر به این نوع عکاسی است. از نکات وابسته به این ژانر عشق و تمایلات جنسی است که از تصاویر پوشیده تا تصاویر برهنه متغیر است. این عکس ها می توانند برای تبلیغات یا سبکی از تصویربرداری باشند .

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۴۰-عکاسی پرسپکتیو اجباری

(  Forced Perspective Photography)

عکاسی پرسپکتیو اجباری عکسبرداری از سرگرمی های جذاب و جالب از دید عکاس است. با یک دیدگاه اجباری ، بیننده زاویه ای متفاوت از موضوع را می بیند. تا زمانی که کنترل منظره صحنه خود را داشته باشید می توانید از این نوع عکاسی استفاده کنید.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۴۱-عکاسی از غذا

(Food Photography)

عکاسی از غذا بخشی از ژانر عکاسی still-life(طبیعت خاموش) است. در این زمینه ، ما روی مواد غذایی ، مواد تشکیل دهنده آن با طراحی یک ظاهر جذاب ، بر روی صحنه های مربوط به مواد غذایی تمرکز می کنیم. تصاویر در این ژانر می توانند در دسته ی عکاسی تجاری یا مطبوعات قرار گیرند.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۴۲-عکاسی فاین آرت

(Fine Art Photography)

عکاسی fine art ژانری است که عکاس آن خلاق وهنرمند باشد. در این ژانر ، گرفتن موضوع هدف اصلی نیست.تصاویر fine art می توانند اظهارات هنری یک شخص باشند. این تصاویر مفهومی قوی تر از همان تصویری دارند که به سبک سنتی عکاسی شده اند.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۴۳-عکاسی چشم ماهی

(Fish-Eye Photography)

 عکاس fish-eye ، عکاسی با لنزهایی با زاویه دید فوق عریض (super-wide-angle) است. این به معنی فاصله کانونی بین 8 تا 16 میلی متر است.این تصاویر به خصوص در لبه ها بسیار خمیده و کج شده ظاهر می شوند. از این تصاویر برای هر موردی که خواستار آن هستید برا تایید بیشتر استفاده کنید.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۴۴-عکاسی مد

(Fashion Photography)

عکاسی مد عمل عکاسی از لباس های در معرض نمایش قرار گرفته و سایر موارد است. این عکاسی می تواند در شرایط درون استودیو یا catwalk زنده و نمایش های مد اتفاق بیفتد. این تصاویر در مطبوعات یا تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرند.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۴۵-عکاسی خانوادگی

(Family Photography)

عکاسی خانوادگی عمل عکاسی از خانواده در موقعیت های پرتره است. تصاویر رابطه بین کسانی را که شات می کند، نشان می دهد. این تصاویر می توانند به صورت صحنه و تویری از یک ژست درآیند و یا تصاویر صادقانه ای را نشان دهند تا جو و خلق و خوی را منعکس کنند. تصاویر این ژانر عکاسی برای لذت بردن از خود خانواده هستند.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۴۶-عکاسی تحریریه

(Editorial Photography)

عکسهای تحریریه تصاویری هستند که برای استفاده در روزنامه ها و مجلات ضبط شده اند. این تصاویر صادقانه است و می تواند شامل مد ، ورزش و عکاسی از رویدادها باشد.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۴۷-عکاسی رویداد

(Event Photography)

عکاسی رویداد ، در هر رویدادی و مناسبت ، از میهمانان و سناریوها عکاسی می کند. این تصاویر شامل عروسی ها ، انتشار محصولات ، مهمانی ها ، مسابقات ورزشی ، عکاسی شرکت ها و عکاسی کنسرت زنده است.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۴۸-عکاسی هوایی با Drone

(Drone Photography)

Drone یا عکسبرداری هوایی ، عمل عکاسی از طریق یک جسم هوایی است. این موارد می تواند شامل هلیکوپترها ، هواپیماها و هواپیماهای بدون سرنشین و کوادکوپتر ها باشد. این تصاویر از بالا به پایین گرفته می شود و از Drone ها در هر زاویه ای برای ایجاد تصاویر انتزاعی یا واقع بینانه از مناظر استفاده می شوند.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۴۹-عکسبرداری از توپ کریستالی

(Crystal Ball Photography)

عکسبرداری از توپ کریستالی با استفاده از یک توپ کریستالی صحنه را ثبت می کنند. می توانید آنها را نزدیک دوربین خود نگه دارید ، یا آنها را به سمت لبه ها دورتر قرار دهید. با احتیاط باشید؛ صحنه وارونه خواهد بود.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۵۰-عکاسی مستند

(Documentary Photography)

عکاسی مستند برای وقایع یا محیط مزمن و سخت، می باشد.این نوع عکاسی به تاریخ و وقایع تاریخی مربوط می شوند. تصاویر بر زندگی روزمره تمرکز دارند.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۵۱-عکاسی تجاری

(Commercial Photography)

عمل عکاسی تجاری نیاز به عکس گرفتن برای استفاده تجاری را گویند. این عکس ها می توانند برای تبلیغ یا فروش یک محصول یا خدمات باشند. در اینجا ، غالباً از قبل به عکاسان سفارش داده می شود و هزینه ایی پرداخت می شود. نمونه های این عکاسی می تواند شامل عکس برای بروشور شرکت ها ، فهرست ها و جزوات باشد.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۵۲-عکاسی کاندید

(Candid Photography)

عکاسی کاندید عمل گرفتن عکس از موضوعات بدون اطلاع آنها است. این ژانر در عکس های رویداد یا خیابانی ، جایی که می خواهید واقعیت را ضبط کنید ، بسیار مفید است. شما می توانید از سوء استفاده های غیرقابل اطمینان مطمئن شوید ، در نتیجه صحنه های واقعی ایجاد کنید. عکاسی مستند و عکاسی خبری هنگامی قوی تر می شود که صحنه جعلی نباشد.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۵۳-عکاسی از مناظر شهری

(City scape Photography)

City scape - منظره شهری نمایانگر جنبه های فیزیکی یک شهر ، کلانشهر یا منطقه شهری است. این تصاویر برابر منظره ای جذاب از یک شهر است. این تصاویر می توانند یک شهر را در طول روز یا شب نشان دهند. شما می توانید بسیاری از تکنیک ها و دیدگاه های مختلف را در این ژانر بکار بگیرید.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۵۴-عکاسی بوودیر

(Boudoir Photography)

عکاس بوودیر تصاویر صمیمی و عاشقانه سوژه ها را ثبت می کند. این تصاویر می تواند در یک اتاق خواب یا محیط اتاق یا رختکن گرفته شوند.عکس های بوودیر به مناسبت نامزدی یا عروسی می توانند هدیه ای برای شریک زندگی باشند.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۵۵-عکاسی سیاه و سفید

(Black and White Photography)

عکاسی سیاه و سفید عملی برای گرفتن صحنه های بدون رنگ است. در اینجا صحنه را به صورت سیاه و سفید ضبط می کنید یا آن را هنگام پردازش پس از ثبت، توسط نرم افزار به سیاه و سفید تبدیل می کنید. این ژانر همچنین شامل تصاویر تک رنگ کم مایه است که از روش نورپردازی به روش مینیمالیستی استفاده می کنند.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۵۶-عکاسی اخترشناسی

(Astro photography)

عکاسی اختر اجسام را در آسمان شب ثبت می کند. ستاره ها ، ماه و سیارات حتی سیاهچاله ای دور افتاده نیز در صورت توانمندی در ابزار و لوازم عکاسی و با استفاده از تلسکوپ های قوی نیز از این قاعده مستثنا نیست. عکاسی از زاویه عریض (راه شیری) و Time-Lapse (ستاره دنباله دار) در این ژانر نیز گنجانده می شود.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۵۷-عکاسی معماری

(Architecture Photography)

 عکاسی معماری شامل عکاسی از ساختمانها و بناها است. این تصاویر نمایش دقیق سوژه ها هستند که با استفاده از دوربین ها و تکنیک های تخصصی ضبط شده اند.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۵۸-عکاسی ماجراجویی

(Adventure Photography)

هر چیز ماجراجویی که در خارج از منزل عکاسی می شود ، به این ژانر مربوط می شود. این عکاسی بخشی از عکاسی از محیط است. تصاویر این عکاسی شامل مناظر خیره کننده و شرایط دشوار عکاسی است.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۵۹-عکاسی تبلیغاتی

(Advertising Photography)

عکاسی تبلیغاتی مواردی را برای پوسترها ، بیلبوردها یا تبلیغات در مجلات یا روزنامه ها ضبط می کند. اینترنت همچنین بستر عظیمی برای این نوع عکاسی است. عکاسی از محصول مشابه فروش محصولات است. عکاسی تبلیغاتی با نشان دادن یک مارک یا خدمات به قوت خود ادامه دارد. بعضی اوقات ، تصاویر ثبت شده می توانند بیان کننده موقعیت یا حالتی باشند.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

۶۰-عکاسی انتزاعی

(Abstract Photography)

در این نوع عکاسی شما ارتباط فوری با تصاویر عکاسی انتزاعی یا مفهومی پیدا نمی کنید. این نوع عکاسی از دنیای اشیاء متمایز است.استفاده از تجهیزات عکاسی ، فرآیندها یا مواد مهم است. آنها چیزی هستند که این تصاویر را ممکن می سازند.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با این ژانر بر روی اینجا کلیک کنید .

پایان