مقدمه : هنگامی که صحبت از عکاسی از معماری و املاک و مستغلات می شود ، زوایای وسیع بسیار مهم هستند. گرفتن عظمت یک مکان و ایجاد جذابیت آن بسیار مهم است. برخی از بهترین عکاسان املاک و مستغلات می گویند هر نور موجود در محل باید در صورت امکان روشن و طبیعی باشد در حالی که برخی دیگر تمایل دارند فلش را به مناطق دیگر (مانند پشت مبل) اضافه کنند تا فضایی حتی جذاب تر ایجاد شود. در حالی که شما نیازی به گرانترین پروژکتور ها و فلش ها ندارید ، لنزهای شما در این مواقع بسیار مهم هستند. ما بررسیهای خود را انجام داده تا برخی از بهترین لنزهای معماری را برای شما پیدا کنیم.


۱- Rokinon  24 mm f 3.5 Tilt Shift ED AW UMC

ما این لیست را با یک لنز Tilt Shift شروع می کنیم زیرا این لنزها نه تنها می توانند تمرکز را تغییر دهند بلکه به روش های مختلف برای اعوجاج نیز صحیح هستند. آنها کارایی زیادی دارند و در پایان می توانید عکس هایی تهیه کنید که بعد از اصلاح اعوجاج به ادیت بسیار کمتری احتیاج داشته باشد.

به نقل از یک عکاس :

مانند تقریباً تمام لنزهای Rokinon ، 24mm TS یک لنز با فوکوس دستی است ، لنزهای دیافراگم دستی (آنها برخی از لنزهای Nikon-Mount را با توانایی دیافراگم خودکار ایجاد می کنند) ، و به همین ترتیب ، شما بهتر از دوربین خود برای تمرکز مناسب این لنز با بینایی خارق العاده ای که دارید ، یا از نمای زنده استفاده می کنید. . گفته می شود ، Rokinon یک حلقه فوکوس دستی زیبا را در بسیاری از لنزهای خود به وجود آورده است که باعث می شود چیزهایی بسیار ساده تر از تلاش برای کج کردن برخی از حلقه های فوکوس کوچک که فقط برای استفاده از ناخن های شخص مناسب هستند ، باشد. تمرکز "احساس" لنزها به خوبی لمس شده و به مراتب بهتر از آن چیزی است که در لنزهای AF امروز پیدا می کنید ، اما به اندازه دلخواه شخصی من ، سری Zeiss ZE / ZF کاملاً صاف نیست. دلیل اینکه پیشنهاد می کنم از Live-View در DSLR استفاده کنید ، به این واقعیت تبدیل می شود که به محض شروع به اعمال تنظیماتی مانند شیب اصلی یا تغییر یا حتی هر دو ، نمای از طریق منظره یاب شما در حال تبدیل شدن به طور فزاینده دشوار خواهد بود.


۲- Zeiss  15 mm f 2.8

یکی از لنزهای بسیار شارپ و کنتراست بالای زایس ، یکی از بهترین ها برای معماری عکسبرداری است. این لنز بسیار گرانقیمت است و فقط برای دوربین های DSLR در دسترس است. با این حال ، شما از نتایج حاصل از توانایی ارائه آن بسیار خوشحال خواهید شد.

به نقل از یک عکاس :

شما همچنین به احتمال زیاد نمی توانید از این لنز عکاسی از مردم را داشته باشید. با این حال ، اگر شما یک معمار معمول هستید ، این ممکن است موردی باشد که همیشه می خواهید در کیف دوربین خود داشته باشید. کنترل اعوجاج بسیار خوب است ، اما هنگام عکاسی از یک موضوع گسترده ، تجربه ویگنتینگ (تاریکی ایجاد شده در حاشیه عکس) را خواهید داشت اما این به راحتی در نرم افزار تصحیح می شود. اغلب بهتر است عکاسی از یک سوژه ثابت باشد زیرا فقط این لنز بسیار شارپ است. با این حال ، مانند 25 میلی متر f2 ، هنگام باز کردن عکاسی بهترین رنگ ها را به دست خواهید آورد. برای نمای داخلی ، این یک لنز عالی است. عکاسان املاک و مستغلات ، عکاسان مهمانی و عکاسان عروسی از آن استفاده زیادی خواهند کرد در این حالت دیگر یک لنز تخصصی است ، اما به شما کمک می کند تا تصاویر عالی را بسازید.

 

۳- Tamron 15-30 mm f 2.8 Di VC USD

به عنوان آخرین پیشنهاد موجود در این دسته ، Tamron 15-30 mm f2.8 Di VC USD شامل لرزش گیر برای عکاسانی است که قبل از رفتن برای عکاسی ، بیش از حد قهوه  ...)))) مصرف می کنند. همیشه دارای رنگ های باورنکردنی و وضوح عالی است.


۴- Fujifilm 10-24 mm f 4

اگر به دنبال یک پیشنهاد بسیار زاویه دار از Fujifilm هستید ، این همان چیزی است که شما می خواهید. در باز F4 گسترده ، بیش از اندازه کافی صحنه به دلیل فوکوس ناشی از سنسور crop factor مورد توجه قرار خواهد گرفت.

به نقل از یک عکاس :

به عنوان یک شات زن و عکاس فوجی فلیم با X-Pro1 ، f4 10-24mm  این لنز ، لنز خوبی برای کار با آن بود که مرا مجبور به نزدیک شدن به سوژه می کرد. در صورت انتخاب ، من به دلیل کیفیت خیره کننده تصویر و نمای دید 50 میلی متری همیشه 351 f1.4 را در نظر گرفته ام. 10-24 میلی متر من را به سمت تجدید نظر در ترکیب سوق داده است زیرا چیزهای بیشتری در قاب قرار می گیرند. با این حال ، این یک لنز سنگین است که فضای مناسبی را در کیف شما می گیرد و به گردن شما وزن خواهد داد.


۵- Sony 16-35 mm f 4 OSS

به عنوان یکی از مورد علاقه های ما در این لیست ، این لنز برای دوربین های فول فریم طراحی شده است و همچنین تثبیت کننده تصویر را نیز شامل می شود. اعوجاج به خوبی کنترل شده است و حتی می توان از آن برای پرتره در آینده استفاده کرد.

به نقل از یک عکاس :

 هنگام کار با سنسورهای سونی ، از نحوه ارائه این لنز بسیار تحت تأثیر قرار گرفتیم. نه تنها بسیار دقیق است ، بلکه بسیار عالی نیز به نظر می رسد. در واقع رنگ ها چیزی شبیه به آنچه Zeiss ارائه می دهد نیست - و به هیچ وجه شبیه به Canon یا Nikon نیست. در عوض ، سونی رنگهای خاص خود را دارد که هنوز هم عالی به نظر می رسد .


۶- Panasonic 7-14 mm f 4

حتی زحمت نشستن و یا ثابت ایستادن را با داشتن این لنز ، زمان شات زدن نکنید  ، سنسور چهار سوم بیش از اندازه کافی در صحنه فوکوس میکند .

به نقل از یک عکاس :

ما متوجه شدیم که وضوح یک مسئله سراسری در کل قاب یک تصویر نیست. تغییر دیافراگم به f5.6 باعث بهبود وضوح این لنز می شود . استفاده از فلش همراه این لنز نیاز است.


۷- لنز های با زاویه دید گسترده برای موبایل ها

دلیل قرار دادن لنزهای با زاویه دید گسترده نه تنها به خاطر کیفیت عالی آن ، بلکه به خاطر این واقعیت است که بسیاری از نمایندگان املاک و مستغلات که در عکاسی تجربه ی کافی را ندارند . این لنزها برای استفاده با تلفن هوشمند پریمیوم شما مانند iPhone ، دستگاه های پرچمدار سامسونگ و تلفن های هوشمند انتخابی Google طراحی شده اند. لنز با زاویه دید گسترده کار را به مراتب بهتر از لنز دوربین تلفن شما انجام خواهد داد ، اما آنچه شما همچنین این واقعیت را در نظر بگیرید که تلفن شما در نور کم عملکرد خوبی نخواهد داشت . این باعث می شود نقطه فوکوس لنز را خراب کند. برخی از تلفن های Android عکس های RAW را ضبط می کنند ، بنابراین حتماً ویرایش مطابق آن را در Adobe Lightroom انجام دهید.

به نقل از یک عکاس :

وضوح این لنزها در تنظیمات JPEG کاملاً درک شده است که در آن شما می توانید تصاویر فوق العاده شارپ با اپتیک بسیار شارپ را دریافت کنید. هنگام عکسبرداری در حالت RAW ، خواهید دید که چگونه کیفیت تصویر می تواند از هم جدا شود. خوشبختانه ، Adobe Lightroom Mobile همانند Adobe Lightroom بسیار قدرتمند است. در RAW ، شما قادر خواهید بود از همه ی نویز تصویر غافل شوید و یک حجم عظیم از جزئیات را در تصاویر حفظ کنید بدون اینکه کسی بداند.


پایان